Kdo vyrábí české lakovací kabiny?

Technologie úpravy povrchu lakováním je jednou z nejstarších. Tato nejrozšířenější technologie se také nazývá průmyslové lakovaní. Jedním z možných pomocníků při tomto lakování může být i lakovací kabina.

 

Co je lakovací kabina?

Lakovací kabina je jednou z nedílných součástí povrchové úpravy. Vzhledově vypadá jako velký box, který se skládá z panelů, které jsou z různých materiálů a v odlišném provedení. Jedním ze základních prvků je kvalitní vzduchotechnika s odsávacím systémem. Vzduchotechnika by měla být vybavena suchou nebo mokrou filtrací tuhých částic. Veškeré vybavení lakovacích kabin je možné koupit samostatně a lakovnu si poskládat.

Proces lakování

Lakování je jeden z důležitých procesů ve finální fázi procesu. V kabině dochází k postřiku předmětu nebo materiálu kapalinami, může se jednat i o hmoty.
Můžete zde nanášet:

  • Vodou ředitelné kapaliny
  • Rozpouštědlové nátěrové hmoty

Před celým procesem lakování je důležité, aby byl povrch lakovaného předmětu odmaštěn. Odsávací systém vzduchotechniky zajišťuje odsávání vzduchu a případných přebytečných částeček. V kabinách je možno nastavit technologický postup, při kterém bude zohledněn materiál i velikost lakovaného výrobku. Kabiny tedy umožňují lakování malých, ale i rozměrných předmětů.

Hezky Česky

Jestli přemýšlíte, zda je v Česku nějaká výrobna lakovacích kabin, nebudete zklamaní. Zdejších společností s tímto zaměřením je hned několik. Vyrobené v českých rukou a vysokou kvalitou. Jedním z takových výrobců je například firma Spolmont, která nabízí celou řadu typů a provedení lakovacích kabin. Kromě širokého výběru vás může také oslnit, že firma má více než 20-ti leté zkušenosti. Kromě lakovacích kabin zde můžete naleznout i výrobu sušících kabin a také kombinovaných. Kombinované kabiny nabízí možnost jak lakování, tak i následného sušení.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.