Průmyslové a pancéřové podlahy

Průmyslový inženýr, průmyslový podnik, průmyslová podlaha či všechny věci, objekty či procesy, které se pyšní tímto přídavným jménem jsou určeny do extrémních podmínek. Průmysl je tvrdý, a proto musí být tvrdá i průmyslová podlaha o které si něco povíme.

průmyslové podlahy

Průmyslová podlaha není nic jiného než jednolitá, většinou betonová podlaha. Samotná směs však není ledajaká. Podle předem určeného účely podlahy jsou do ní přidávány mnohá aditiva a další směsi za účelem zlepšení jeho vlastností a prodloužení životnosti. Ideální tloušťka desky je kolem 110 mm. Není však výjimkou potkat podlahy s menší či větší tloušťkou.

Návrh průmyslové podlahy

Během návrhu dochází k propočítávání různých aspektů vzhledem k dodržování náročných podmínek provozu. Tím mám na mysli schopnost odolávat vysokému zatížení nebo mechanickému oděru. Dále je dobré myslet i na izolaci vůči vlhkosti nebo chladu vlhkosti. Pokud by došlo k podcenění, mohla by se podlaha rozdrolit nebo zbortit, což by zkrátilo její předpokládanou životnost. Opravy poškození na velkých plochách jsou náročné a někdy i neproveditelné.

Nejdůležitějším je však finální, tedy povrchová vrstva podlahy. Chceme-li ušetřit, použijeme metodiky takovou, že se samotný povrch opatří nášlapnou vrstvou. Další možností je přidání další vrstvy po vytvrdnutí. To je lepší v případě nadměrného namáhání.

Obecně se mezi podlahové parametry řadí:

  • tloušťka desky,
  • třída betonu,
  • metoda vyztužení,
  • dilatace.

Oprav kazů a vad průmyslových podlah

Vlivem nepřetržitého provozu může velmi snadno dojít k mikrotrhlinám v nášlapné vrstvě podlahy. Pokud si jich nevšimneme včas, dochází provozem k praskání okolních vrstev. Typické způsoby mechanického poškození podlahy:

  • pád předmětu,
  • poškození VZV,
  • naleptání.

průmyslové podlahy

Tyto menší kazy se opravují jednoduchou metodou, kdy je poškozené místo vyřezáno a vysekáno. Následně se provede čištění, odmaštění a penetrace. Dalším krokem je oprava pryskyřicovou stěrkou a broušení do hladka. Abychom zachovali odolnost a životnost je opravené místo opatřeno ochranným nátěrem. Máte-li podobné kazy na vaší podlaze, urychleně je opravte, než dojde k většímu poškození.

 

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.