Hutní materiál ze Zlína je známka kvality

Ocel je hojně užívaným materiálem snad ve všech průmyslových odvětvích a hlavně ve stavebnictví. TOP produktem jsou hutní materiály a profilová ocel, která dodává stavbám požadovanou pružnost. Samotný hutní materiál je vsazen přímo v betonu!

hutní materiál

Profilová ocel pro stavebnictví

Nejprve e zaměřím na tzv. profilovou neboli profilovanou ocel, jejichž "popularita" stále roste. Vlivem jejího použití dosahuje vlivem pokročilých metalurgických procesů vysoké pevnosti a zároveň výrazného architektonického prvku. Tvar a síla profilové oceli je určujícím prvkem konstrukčních vlastností stavby. Nejpoužívanějšími profily jsou:

  • I tvar,
  • H tvat,
  • T tvar,
  • U tvar.

Při projektování dané stavby je žádoucí, aby se počítalo s mezními hodnotami daného profilu. Pokud by došlo k překročení, mohlo by to vygradovat i destrukcí konstrukce. Z toho plyne, že výběr profilové oceli nelze podcenit, potažmo nelze v žádném případě měnit projekt v průběhu výstavby bez předchozího schválení a konzultace. Po ekonomické stránce patří profilová ocel mezi dražší materiál, lze však ušetřit výběrem dodavatelů. Mnohdy jsou schopni dodat profily s požadovaným rozměrem.

Hutní materiál pro stavebnictví

Výrazně levnějšími prvky než profilová ocel je hutní materiál. Základními pojmy jsou kari síť a roxor či zkráceně armovací ocel. Jedná se o prvky, které výrazně zvyšují pevnost a pružnost betonu. Materiál se používá vždy jak nezbytná součást:

  • základových desek,
  • betonových podlah,
  • nosných i nenosných součástí.

hutní materiál

Návrh armovací konstrukce je dílem statika avšak obejdete se i bez něj avšak pouze u malých staveb. Rodinný dům se bez návrhu neobejde a to zejména kvůli odborným normám. Stejně jako v případě profilové oceli nelze do návrhu statika nijak zasahovat, hrozilo by narušení statiky celé stavby. Při výběru hutního materiálu je důležitý dodavatel s kvalitním a bohatým sortimentem. Společnost Hydraulics je dlouhodobý a profesionální dodavatel hutního materiálu, který se pyšní skvělými recenzemi svých klientů.

 

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.