Cena průmyslových robotů klesá

Chce-li zvýšit kvalitu a také rychlost vaší výroby, moderním způsobem, jak toho dosáhnout je použití průmyslových robotů. Dalším důvodem, proč jsou výhodné je umístění i v rizikových prostorech v blízkosti strojů, kde je velká pravděpodobnost pracovního úrazu.

průmyslové roboty

Výhody průmyslové robotizace

Investice do robotických ramen nebo kolaborativních robotů je vysoká, jenže je to věc, která se zaručeně vyplatí a poměrně rychle vrátí. Pokročilá robotická automatizace má průměrnou dobu návratnosti kolem 195 dnů! Hlavními výhodami patří zejména nasazení tam, kde nejsou pro člověka vhodné pracovní podmínky. Tedy znečištěné prostředí nebo nebezpečné procesy a manipulace s jedy. Tímto dojde k výraznému snížení rizika vzniku pracovních úrazů.

Použitím robotů dosáhnete rozšíření a zvýšení výrobních kapacit nebo přesnosti, což jsou bezesporu důležité parametry. Není téměř úkon, který by robotické rameno nezvládlo, nasazení je jednoduché a pružné. Navíc není problémem malosériová nebo naopak velkosériová výroba s rychlými změnami. Robot disponuje pamětí, kde lze ukládat dřívě vytvořené program, takže přeprogramování je otázkou několika málo okamžiků.

Průmysloví roboti ovládají zejména montáže nebo aplikace lepidel či časté a nudné úkony. Vyznačují se prostorovou úsporností a možností změny programu, to z nich dělá multifunkční zařízení. Nevyhovuje-li danému procesu konfigurace, lze ji individuálně přizpůsobit danému použití a požadavkům klienta. Mnoho výrobců má v nabídce roboty splňující certifikaci IP-54, mohou pracovat ve vlhku.

Robot versus člověk a jejich ochrana

Obáváte se, že robot zraní vašeho zaměstnance? Zjistíte, že opak je pravdou. Dojde-li ke kontaktu robota s osobou, dojde díky bezpečnostním systémům k okamžitému sepnutí omezeného režimu, kdy dojde k omezení síly robota. Programováním lze docílit, že při vstupu osoby do prostoru pro roboty dojde právě k přepnutí do speciálního ochranného režimu a při opuštění prostoru zase návratu k plnému výkonu.

průmyslové roboty

Automatizace a robotizace míří kromě velkých společností i do malých a středních podniků. Mnoho firem cílí právě na tyto zákazníky a dokáže jim navrhnout konfiguraci přímo na míru. Společnost Zlín Robotics je ověřenou společností, která má výborné reference u věhlasných firem.

 

 

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.