Protipožární dveře ocelové jsou vhodné do jakéhokoliv průmyslového objektu

protipožární dveře ocelové

Protipožární dveře slouží k ochraně lidských životů a minimalizaci škod na majetku při požáru. Jejich posláním je poskytnout pasivní ochranu proti šíření požáru do dalších místností, tudíž lidé nacházející se v objektu, v němž k požáru došlo, mají šanci uniknout, než se plameny dostanou do dalších prostorů. Protipožární dveře ocelové by měly splňovat určitá specifika, na která byste si měli dávat pozor při jejich výběru.

Protipožární dveře vydrží alespoň půl hodiny

Dveře jsou rozděleny na několik kategorií, a to v závislosti na tom, z jakého materiálu jsou vyrobeny. Podle toho se potom označují zkratkami DP1, DP2 a DP3. Do první kategorie spadají kovové dveře, respektive prosklené s kovovým rámem, přes něhož nepronikne teplo. Jedná se o ideální řešení do výroben, skladů, kanceláří, ba také gastronomických provozů. Skupina DP2 zase zahrnuje dvířka do šachet, ale svými vlastnostmi se od DP1 takřka ničím neliší. Poslední kategorii tvoří dveře typu DP3, což jsou klasické protipožární dveře používané jako vstupní do bytů a domů.

U dveří se zaměřte na to, aby vydržely co nejdéle odolávat ohni. Výrobci označují dveře číslem, které vás má informovat o tom, po jakou dobu jsou schopny protipožární uzávěry případnému požáru odolávat. Standardně se používají varianty, které dokážou odolat ohni alespoň třicet minut. Samozřejmě dají se sehnat i lepší alternativy, ty jsou pak schopny odolávat až 180 minut, ovšem je nezbytné počítat i s vyšší pořizovací cenou.

Zaměřte se i na funkce

Stejně tak nezapomeňte na funkce, kvůli nimž si protipožární dveře ocelové pořizujete. Jsou k dostání dvě možnosti. První jsou dveře označené písmeny EW, jejichž funkcí je odolávat vůči zvýšeným teplotám a zabraňovat šíření požáru. Případně můžete sáhnout po dveřích typu EI, které zabraňují šíření tepla z jedné strany na druhou.

Jestliže hledáte specialistu, jenž vám pomůže vyřešit protipožární dveře ve vašem průmyslovém objektu, obraťte se na firmu SPEDOS.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.